Discy Latest שאלות

אנונימי
 • 0
 • 0

נשאר לי פירה תפוחי אדמה מארוחת ערב – איך אפשר לשדרג שאריות פירה מאתמול?

נשאר לי פירה תפוחי אדמה מארוחת ערב – איך אפשר לשדרג שאריות פירה מאתמול?

Read less
 1. אם שמרת את הפירה בכלי מכוסה והכנסת למקרר אז אפשר לבשל מחדש, אחרת עדיף לזרוק כי אי אפשר להציל פירה שישב במקרר בלי מכסה.. מוסיפים כף של רוטב סויה, וכמה טיפות שמן סומסום, מערבבים ומחממים לזמן קצר על אש יחסית גבוהה עד שמריחים את התחתית נשרפת קצת. אפשר לתבל בקצת כמון. זה יוצא מאוד טעים.

  אם שמרת את הפירה בכלי מכוסה והכנסת למקרר אז אפשר לבשל מחדש, אחרת עדיף לזרוק כי אי אפשר להציל פירה שישב במקרר בלי מכסה..

  מוסיפים כף של רוטב סויה, וכמה טיפות שמן סומסום, מערבבים ומחממים לזמן קצר על אש יחסית גבוהה עד שמריחים את התחתית נשרפת קצת. אפשר לתבל בקצת כמון.
  זה יוצא מאוד טעים.

  See less
  • 0
אנונימי
 • 0
 • 0

יש כזה דבר אוכל שמנקה את הגוף ?

יש כזה דבר אוכל שמנקה את הגוף ?

Read less
 1. בשנים האחרונות כולם כבר הבינו שאיכות הסביבה היא נושא שבנפשנו מכיוון שמזהמים שונים מצאו את דרכם למזון שאנחנו אוכלים, ולמים שאנחנו שותים (שלא לדבר על האויר שאותו אנחנו נושמים..) אם נוסיף לתערובת העליזה הזו גם את המזון התעשייתי והרגלים בעייתיים כמו עישון או שתייה מופרזת, לא קשה להבין שמנגנוני הניקיון הקיראו עוד

  בשנים האחרונות כולם כבר הבינו שאיכות הסביבה היא נושא שבנפשנו מכיוון שמזהמים שונים מצאו את דרכם למזון שאנחנו אוכלים, ולמים שאנחנו שותים (שלא לדבר על האויר שאותו אנחנו נושמים..) אם נוסיף לתערובת העליזה הזו גם את המזון התעשייתי והרגלים בעייתיים כמו עישון או שתייה מופרזת, לא קשה להבין שמנגנוני הניקיון הטבעיים שלנו (הכבד והכליות) עובדים שעות נוספות.

  אבל עדיין לא צריך להרים ידיים ולהיכנע! יש לנו את היכולת לעזור לגופנו להתאושש ולפנות חלק מהרעלים והמתכות הכבדות שהצטברו בו, עם קצת עזרה ממזונות שסובלים מפופולריות נמוכה לצערנו. חלק מהמזונות האלה נמצאים באורח קבע אצל הירקן שלכם או בסופר, ואת אלה הפחות נפוצים אפשר למצוא בקלות בחנויות טבע.

  ירקות ירוקים עליים כמו חסה, כרוב, תרד, קולרבי, ארוגולה, כרוב ניצנים, עלי סלק ועוד מכילים הרבה סיבים, סידן וברזל. אפשר להוסיף אותם לסלט או למרק, להקפיץ או לאדות אותם, או פשוט להוסיף לסנדוויץ'. הכלורופיל שבירקות מפנה מתכות כבדות וחומרי ריסוס ועוזר לכבד.

  הכרוב מככב ברשימת גיבורי העל של הירקות מכיוון שהוא גם מכיל חומר שמכניס לפעולה שני סוגים של אנזימים שאחראים על ניקיון הכבד (ומכיוון שחבל לעשות רק חצי מצווה, כדאי להקפיד ולקנות אותו אורגני, אחרת שוב אכלתם ריסוס ויצא שכרכם בהפסדכם).. עוד ירק פלא שממריץ את אנזימים הקטנים שמנקים את הכבד וגם אותו אפשר למצוא בכל בית הוא שום. כאן כדאי לאכול במידה, כי אולי תחיו לנצח, אבל עם ניחוח השום תחיו בבדידות.. נסו לערבב אותו בטחינה משומשום מלא, כי גם גרגירי השומשום מגנים על הכבד שלנו.

  ועוד לא גמרנו עם הכבד – כוס של תה ירוק עשיר באנטי-אוקסידנטים גם כן תשתתף במלאכת הניקוי. במקרה של התה הוא גם מסייע לנקות את הדם משומנים ולהוריד את הכולסטרול. נבטי ברוקולי (שכיום עברו מחנויות הבריאות לסופרמרקטים) גם כן משתתפים במשימה.

  אוקיי, הברקנו וצחצחנו את הכבד, הגיע הזמן לעבור למערכת אחרת שמנקה את הגוף באמצעות ניקוז – הכליות. בימים עתיקים יותר לפני שפיתחו את הכימיקלים בני האדם היו קוטפים את האקונומיקה מהעצים, ופשוט היו משתמשים בלימונים כדי לנקות. מה מיוחד בפרי ההדר החמוץ הזה? ובכן, לימון טרי סחוט לא רק עשיר בויטמין סי אלא מסוגל לגרום לרעלנים להפוך לחומר מסיס במים. כלומר, הרעלנים בגוף שלנו פשוט מתמוססים במים ואז נשטפים להם החוצה בדרך כל נוזל בעזרת הכליות. גרגר הנחלים הוא צמח מרפא עם טעם פלפלי חריף שמשדרג כל סלט, וממריץ את פינוי הנוזלים מהגוף מכיוון שהוא משתן (ומכיוון שהצמח עשיר ביוד, הוא טוב גם למי שסובל מחסר שגורם לבעיות בבלוטת התריס).

  דרך טובה לפנות מהגוף דברים שלא צריכים להיות בו היא להקפיד על תפקוד טוב של מערכת העיכול, כלומר תזונה עשירה בסיבים (נמצאים בפירות וירקות, אגוזים, גרעינים, וכן בדגנים מלאים). הסיבים מתנפחים אחרי האכילה ופשוט גורפים איתם החוצה שאריות שעדיף שיצאו. חשוב להקפיד לשתות מים כאשר אוכלים תזונה עשירה בסיבים כדי לתת להם לעשות את עבודתם (ובכלל המים מנקים את הכליות). הסיבים גם משביעים ועוזרים לאזן את הכולסטרול ורמות הסוכר בדם.

  See less
  • 0
אנונימי
 • 0
 • 0

איך לתכנן ארוחה מתאימה לחולי סוכרת ?

איך לתכנן ארוחה מתאימה לחולי סוכרת ?

Read less
 1. לעיתים קרובות כאשר אנשים מאובחנים כחולי סוכרת, הם אינם יודעים כיצד להתחיל להיערך לטיפול ברעה חולה זו. דרך אחת חשובה היא לערוך שינוי בצורת האוכל ובהרכבו. יש לשנות קודם כל את כמויות המזון הנצרכות. התמקדו במילוי הצלחת בירקות נטולי עמילן וסוגי מזון ובשר אחרים עם כמויות עמילן קטנות ככל האפשר. הרכבת צלחתקיראו עוד

  לעיתים קרובות כאשר אנשים מאובחנים כחולי סוכרת, הם אינם יודעים כיצד להתחיל להיערך לטיפול ברעה חולה זו. דרך אחת חשובה היא לערוך שינוי בצורת האוכל ובהרכבו. יש לשנות קודם כל את כמויות המזון הנצרכות. התמקדו במילוי הצלחת בירקות נטולי עמילן וסוגי מזון ובשר אחרים עם כמויות עמילן קטנות ככל האפשר. הרכבת צלחת האוכל שלכם היא דרך קלה להתחיל בניהול והשגחה על כמות הגלוקוזה בדם.

  אין צורך בכלים או בספירה מיוחדת.זה פשוט ויעיל כאחד – ציירו קו דמיוני על צלחתכם והחלו לבחור את המזון בו חשקתם ואשר הוא מתאים לכם וקדימה – הפיקו מלוא ההנאה מהאוכל. דרך זו מכונה "שיטת הצלחת". ברגע בו שיניתם מתוך הכרה את כמויות המזון אותן אתם צורכים, תוכלו לפנות לבחירת מזון בריא יותר מכל סוגי המזון.

  הדרך הקלה ביותר להתמודד עם ניהול המאבק בסוכרת היא ליצור את צלחת המזון שלכם. זה פשוט ויעיל כאחד הן לטיפול בסוכרת והן להשלת הקילוגרמים המיותרים. עדיין תוכלו לבחור במאכלים ובמזון בהם תחפצו אך הכול בשינויי הכמויות כאמור וכך תמעיטו בצריכת עמילנים. ברגע שאתם מוכנים תוכלו לפנות לסוגי המזון האחרים והשונים.

  להלן מספר צעדים פשוטים להתחלה:

  1. טלו צלחת מהסוג בו אתם משתמשים לארוחה העיקרית שלכם בצהרים, נאמר, והעבירו קו באמצעיתה.

  2. עתה העבירו קו נוסף באחד משני החצאים שנוצרו כך שיש לכם שלושה קטעים, אחד גדול ושניים קטנים.

  3. מלאו את הקטע הגדול בירקות מעוטי עמילן כמו תרד, גזר, חסה, אפונה ירוקה, כרוב, ברוקולי, כרובית, עגבנייה, בצל, מלפפון, סלק, במיה, פטריות, צנון ופלפל.

  4. באחד משני הקטעים הקטנים, שימו מזון עמילני כמו לחם מחיטה מלאה, דגני בקר עתירי סיבים, דייסת קווקר, סולת, תירס מבושל, אורז, פסטה, שעועית ואפונה מבושלות, תפוחי אדמה, בטטה, קישואים, קרקרים דלי שומן וכדומה.

  5. עתה הוסיפו בקטע השלישי שנותר ומחכה לתורו בסבלנות, בשר או תחליפים כעוף ללא עור, דגי טונה וסלמון, מאכלי ים כשרימפס ואחרים, בשר רזה מסוגים שונים, טופו, ביצים וגבינה דלת שומן.

  6. הוסיפו לזה כוס חלב רזה או יוגורט או אפילו לחמנייה קטנה.

  7. פרי או חצי כוס סלט פירות ועתה תוכננה ארוחתכם.

  ארוחת הבוקר: צלחתכם אומנם תראה אחרת בארוחת הבוקר אולם הרעיון דומה והעיקרון שווה תוך שמירה על כמויות מצומצמות. מחצית מהצלחת למזון עמילני ובחלק הקטן פרי ובחלק הנותר סוג של בשר כלשהו.

  See less
  • 0
אנונימי
 • 0
 • 0

מכירים מתכון לחומוס טוב אבל שבאמת עובד?  

מכירים מתכון לחומוס טוב אבל שבאמת עובד?

 

Read less
 1. מתכון לחומוס - ממה שאני יודעת, מתכון אמיתי לחומוס הוא סודי סודות של כל משפחה. אני עושה חומוס מצויין ולדעתי הוא מושלם ברמה הביתית ובטח לעומת חומוס קנוי. המתכון לחומוס הביתי המושלם: גרגירי חומוס מסוג "הדס" או חומוס אחר אבל גרגירים קטנים לתהייעץ עםה מוכר. להשרות את הגרגירים כ - 24 שעות ולהחליף מים מידיקיראו עוד

  מתכון לחומוס – ממה שאני יודעת, מתכון אמיתי לחומוס הוא סודי סודות של כל משפחה. אני עושה חומוס מצויין ולדעתי הוא מושלם ברמה הביתית ובטח לעומת חומוס קנוי.
  המתכון לחומוס הביתי המושלם:
  גרגירי חומוס מסוג "הדס" או חומוס אחר אבל גרגירים קטנים לתהייעץ עםה מוכר.
  להשרות את הגרגירים כ – 24 שעות ולהחליף מים מידי פעם.
  מבשלים בתוספת כפית סודה לשתיה עד שהגרגירים מרוככים לחלוטין – זה בין שעה וחצי לשעתיים.
  מחכים שהחומוס יתקרר וטוחנים בבלנדר + לימון + מלח+ טחינה + כמון ואני אוהבת להוסיף ביצה.
  טוחנים את הכל ורק כשהכל טחון כמו חמאה מוסיפים את המים מהבישול לאט לאט.

  במקרר זה מחזיק 3-4 ימים בכלי סגור עם שמן מלמעלה.

  See less
  • 0