אנונימי
 • 0

יש כזה דבר אוכל שמנקה את הגוף ?

 • 0

יש כזה דבר אוכל שמנקה את הגוף ?

Related Questions

1 Answer

 1. בשנים האחרונות כולם כבר הבינו שאיכות הסביבה היא נושא שבנפשנו מכיוון שמזהמים שונים מצאו את דרכם למזון שאנחנו אוכלים, ולמים שאנחנו שותים (שלא לדבר על האויר שאותו אנחנו נושמים..) אם נוסיף לתערובת העליזה הזו גם את המזון התעשייתי והרגלים בעייתיים כמו עישון או שתייה מופרזת, לא קשה להבין שמנגנוני הניקיון הטבעיים שלנו (הכבד והכליות) עובדים שעות נוספות.

  אבל עדיין לא צריך להרים ידיים ולהיכנע! יש לנו את היכולת לעזור לגופנו להתאושש ולפנות חלק מהרעלים והמתכות הכבדות שהצטברו בו, עם קצת עזרה ממזונות שסובלים מפופולריות נמוכה לצערנו. חלק מהמזונות האלה נמצאים באורח קבע אצל הירקן שלכם או בסופר, ואת אלה הפחות נפוצים אפשר למצוא בקלות בחנויות טבע.

  ירקות ירוקים עליים כמו חסה, כרוב, תרד, קולרבי, ארוגולה, כרוב ניצנים, עלי סלק ועוד מכילים הרבה סיבים, סידן וברזל. אפשר להוסיף אותם לסלט או למרק, להקפיץ או לאדות אותם, או פשוט להוסיף לסנדוויץ'. הכלורופיל שבירקות מפנה מתכות כבדות וחומרי ריסוס ועוזר לכבד.

  הכרוב מככב ברשימת גיבורי העל של הירקות מכיוון שהוא גם מכיל חומר שמכניס לפעולה שני סוגים של אנזימים שאחראים על ניקיון הכבד (ומכיוון שחבל לעשות רק חצי מצווה, כדאי להקפיד ולקנות אותו אורגני, אחרת שוב אכלתם ריסוס ויצא שכרכם בהפסדכם).. עוד ירק פלא שממריץ את אנזימים הקטנים שמנקים את הכבד וגם אותו אפשר למצוא בכל בית הוא שום. כאן כדאי לאכול במידה, כי אולי תחיו לנצח, אבל עם ניחוח השום תחיו בבדידות.. נסו לערבב אותו בטחינה משומשום מלא, כי גם גרגירי השומשום מגנים על הכבד שלנו.

  ועוד לא גמרנו עם הכבד – כוס של תה ירוק עשיר באנטי-אוקסידנטים גם כן תשתתף במלאכת הניקוי. במקרה של התה הוא גם מסייע לנקות את הדם משומנים ולהוריד את הכולסטרול. נבטי ברוקולי (שכיום עברו מחנויות הבריאות לסופרמרקטים) גם כן משתתפים במשימה.

  אוקיי, הברקנו וצחצחנו את הכבד, הגיע הזמן לעבור למערכת אחרת שמנקה את הגוף באמצעות ניקוז – הכליות. בימים עתיקים יותר לפני שפיתחו את הכימיקלים בני האדם היו קוטפים את האקונומיקה מהעצים, ופשוט היו משתמשים בלימונים כדי לנקות. מה מיוחד בפרי ההדר החמוץ הזה? ובכן, לימון טרי סחוט לא רק עשיר בויטמין סי אלא מסוגל לגרום לרעלנים להפוך לחומר מסיס במים. כלומר, הרעלנים בגוף שלנו פשוט מתמוססים במים ואז נשטפים להם החוצה בדרך כל נוזל בעזרת הכליות. גרגר הנחלים הוא צמח מרפא עם טעם פלפלי חריף שמשדרג כל סלט, וממריץ את פינוי הנוזלים מהגוף מכיוון שהוא משתן (ומכיוון שהצמח עשיר ביוד, הוא טוב גם למי שסובל מחסר שגורם לבעיות בבלוטת התריס).

  דרך טובה לפנות מהגוף דברים שלא צריכים להיות בו היא להקפיד על תפקוד טוב של מערכת העיכול, כלומר תזונה עשירה בסיבים (נמצאים בפירות וירקות, אגוזים, גרעינים, וכן בדגנים מלאים). הסיבים מתנפחים אחרי האכילה ופשוט גורפים איתם החוצה שאריות שעדיף שיצאו. חשוב להקפיד לשתות מים כאשר אוכלים תזונה עשירה בסיבים כדי לתת להם לעשות את עבודתם (ובכלל המים מנקים את הכליות). הסיבים גם משביעים ועוזרים לאזן את הכולסטרול ורמות הסוכר בדם.

  • 0
לענות לשאלה

לענות לשאלה

Browse

ביחרו סוג וידאו

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

Captcha לחץ על התמונה כדי לעדכן את captcha.