Discy Latest שאלות

 • 0

מכירים קציצות צמחוניות עם הרבה חלבון לספורטאים?

מכירים קציצות צמחוניות עם הרבה חלבון לספורטאים?

Read less
 1. קציצות צמחוניות עתירות חלבון לספורטאים מצרכים 200 גרם עדים כתומים 200 גרם שעועית אזוקי מבושלת 100 גרם קמח חומוס (אפשר קלוי) 100 גרם קמח סויה 50 גרם גרעיני פשתן 3-4 כפות גרעיני צ'יה שמן זית 1 כף מלח 1 כף פלפל שחור חופן עלי פטרוזיליה כמה שיני שום בצל אופן ההכנה אחת הבעיות שאני נתקל בהם כמי שעושה הרבהקיראו עוד

  קציצות צמחוניות עתירות חלבון לספורטאים

  מצרכים
  200 גרם עדים כתומים
  200 גרם שעועית אזוקי מבושלת
  100 גרם קמח חומוס (אפשר קלוי)
  100 גרם קמח סויה
  50 גרם גרעיני פשתן
  3-4 כפות גרעיני צ'יה
  שמן זית
  1 כף מלח
  1 כף פלפל שחור
  חופן עלי פטרוזיליה
  כמה שיני שום
  בצל

  אופן ההכנה

  אחת הבעיות שאני נתקל בהם כמי שעושה הרבה ספורט ומשתדל לא לאכול כמעט מוצרים מהחי זו בעיית החלבונים. שנים רבות ניסיתי לפצח את האופן בו ניתן להכין מזון עתיר חלבונים לפחות כמו בשר שיספק את מינון החלבונים של כ 0.8 גרם חלבון לכל קילו משקל גוף, זה מה שדרוש לספורטאי. אני יודע שיש טענות שהגוף לא זקוק לכמות חלבונים, אבל אני גם יודע מה השפעת החלבונים על הגוף אצל מתאמנים – ונחיצותם לא עומדת בספק לפחות מבחינתי.
  האהרה היתה בדמות המוצרים שציינתי למעלה שכמות החלבון שבהם אינה פחותה מחלבון מהחי. באזוקי ובשעועית יש כ 24 גרם חלבון ל 100 גרם מוצר (כמו בעוף), בקמח החומוס יש כ 21 גרם חלבון ל 100 גרם וגולת הכותרת הינה 50 גרם חלבון ל 100 גרם מוצר בקמח הסויה. גם גרעיני הצ'יה מכילים כ 20 גרם חלבון.

  בקיצור קיבלתם מזון עם כמות ממוצעת של 25 גרם חלבון מגוון ל 100 גרם מוצר וכל מה שנשאר לכם זה לאכול 400 גרם קציצות ביום. אגב, זה גם מאוד דיאטתי ומתאים לדיאטת חלבונים מזינה.

  ולמתכון: טוחנים  את כל המוצרים במעבד מזון, זה נראה כמו עיסה. במחבת שמים שמן ומטגנים את הקציצות.

   

  אפשר לשלב אורז מלא בעיסה (אבל אז יורד יחס החלבון) ואפשר להוסיף פירורי לחם.

  באופן תמוה הקציצות ממש מצויינות וטעימות גם לכאלו שהם לא טבעונים. אם הטעמים חזקים לכם אתם יכולים לשים אותן ברוטב צ'ילי ולבשל כמה דקות עד שהרוטב מתכרמל  או לאכול עם קטשופ.

  מומלץ להגיש עם מנת מג'דרה וסלט ירקות.

  See less
  • 0
אנונימי
 • 0
 • 0

באיזה מאכלים יש הכי הרבה חלבונים? איך אני יכולה הלעלות את כמות החלבונים היומית שאני אוכלת?

באיזה מאכלים יש הכי הרבה חלבונים? איך אני יכולה הלעלות את כמות החלבונים היומית שאני אוכלת?

Read less
 1. אל תשכחו כמובן גם את הסויה היבשה - שמגיע בצורת קמח או שבבי סויה. מכילה כמעט 50 גרם חלבון ב 100 גרם סויה. זה כמעט כמו באבקת חלבון.

  אל תשכחו כמובן גם את הסויה היבשה – שמגיע בצורת קמח או שבבי סויה.
  מכילה כמעט 50 גרם חלבון ב 100 גרם סויה.
  זה כמעט כמו באבקת חלבון.

  See less
  • 0
אנונימי
 • 0
 • 0

איך לקבל חלבון מלא בארוחה צמחונית ?  

איך לקבל חלבון מלא בארוחה צמחונית ?

 

Read less
 1. טבעוני או צמחוני האם אינם מקבלים די חלבונים? למדו כיצד לשלב צמחים חד פסיגיים עם דו פסיגיים על מנת לקבל חלבון מלא בארוחה. חלבון מלא זה יומר על ידי הכבד שלכם לכל סוגי חומצות האמינו הבסיסיות הנדרשות על ידי הגוף לצורך חילוף החומרים התאי. למען ההסבר: צמח המשתייך למחלקת החד פסיגיים MONOCOTYLEDONS מאופייןקיראו עוד

  טבעוני או צמחוני האם אינם מקבלים די חלבונים? למדו כיצד לשלב צמחים חד פסיגיים עם דו פסיגיים על מנת לקבל חלבון מלא בארוחה. חלבון מלא זה יומר על ידי הכבד שלכם לכל סוגי חומצות האמינו הבסיסיות הנדרשות על ידי הגוף לצורך חילוף החומרים התאי.

  למען ההסבר: צמח המשתייך למחלקת החד פסיגיים MONOCOTYLEDONS מאופיין בעובר בן פסיג אחד. עירוק העלים לרוב מקביל לשפת העלה והשורש מתפתח כציצת שורשים. אברי הפרח מסודרים בשלשות. צינורות ההובלה – עצה ושיפה – מפוזרים בחתך הגבעול ב"צרורות" בשונה מהסידור הטבעתי בדו פסיגיים ואין התעבות משנית אמיתית של הגבעול.

  צמח המשתייך למחלקת הדו פסיגיים DICOTYLEDONS . כל הצמחים השייכים למחלקה זו מאופיינים בעובר בעל שני (דו)פסיגים (עלים ראשונים).

  שלב 1 – ראשית, עליכם לבחור בצמח חד פסיגי או זרע שאינו מתפצל לדוגמה, גרעין של תירס אינו מתפצל, לפחות, לא מבלי להרוס אותו לחלוטין. ניתן לבחור בין אורז, תירס, חיטה, שעורה או שיבולת שועל. אלה הם רק כמה חד פסיגיים בעוד שלמעשה יש עוד אלפים כאלה.

  שלב 2 – עתה, יש להחליט איזה צמח דו פסיגי טעים, או זרע הניתן לפיצול יצטרף לחד פסיגי שלכם להשלמת החלבון המלא ואלה כוללים אורז, עדשים, אפונה, בוטנים, שקדים ועוד.

  שלב 3 – משעשיתם את בחירתכם לחד והדו פסיגיים אכלו אותם יחד על מנת ליצור חלבון מלא נפלא. לדוגמה: כריך מחיטה מלאה עם חמאת בוטנים, סלט עדשים עם שיבולת שועל, תירס ואפונה או אורז עם שעועית שחורה בתוספת שמן זית וכוסברה ויש לכם חלבון מלא. אכלו ותיהנו.

  See less
  • 0