קורסים – לקרוא רגע לפני שמתחילים ללמוד

חושבים תכלס: קורסים והכשרות מקצועיות לא כולם בנויים ללימודי תואר אקדמי. הם ארוכים, הם תובעניים ולפעמים יש תחושה שהם מבזבזים זמן של צבירת ניסיון בשטח. מי שיודע איזה מקצוע ברצונו לרכוש ומעדיף ולהשתלם בצורה פרקטית, קצרה ועניינית, יבחר במסלול לימודים בפורמט של קורס מקצועי.

אפשר לפתח קריירה גם בלי תואר!
אימהות, כסו את העיניים של הילדים שלכן. שלא ידעו את הסוד שיודעים אלפי אנשי מקצוע טובים ומנוסים: לא צריך תואר אוניברסיטאי כדי להצליח בחיים בתחום עבודה שאוהבים ומוכשרים לעשות אותו.

למי מיועדים הקורסים וההכשרות?
הקורסים המקצועיים מיועדים למבוגרים בני 18+, בעלי או נטולי מקצוע קודם, הרוצים לקבל הכשרה מקצועית טובה כדי לשפר את סיכויי העסקתם או להגדיל את ההכנסה.

כמה זמן אורכים הקורסים וההכשרות?

מוסדות לימוד רבים בארץ, החל מבתי ספר מקצועיים ועד אוניברסיטאות נחשבות, מציעים מגוון קורסים, השתלמויות, קורסי העשרה ספציפיים והכשרות מקצועיות האורכים מספר חודשים ואפילו שבועות ספורים בלבד. קורסים המכילים רק את הנושאים החיוניים ביותר להכשרה באותו התחום. משך הקורסים משתנה. ישנם קורסים שאורכים מספר מפגשים מועט, אחרים נמשכים שבועות ספורים וישנם מסלולים שיכולים להיערך גם שנה ואף יותר. בסוף הקורס מקבלים הבוגרים תעודת הסמכה מטעם מוסד הלימוד.

סוגי קורסים

– הכשרה מקצועית: לכל מי שמחפש ללמוד מקצוע מכניס בזמן קצר.

– השתלמויות: לאנשים שכבר עובדים ורוצים לשדרג את משרתם, לצבור נקודות לתוספת שכר או להרחיב את תחומי אחריותם.

– קורסי העשרה: מגוון נושאים אינסופי, שנועדו להרחבת האופקים.

מי קהל היעד המתאים לקורסים?
ישנם קורסים שאליהם מגיעים דורשי עבודה, בעקבות הפניה על ידי שרות התעסוקה. אנשים שלא נמצא עבורם פתרון תעסוקתי מספק או שבחרו לרכוש מקצוע אשר ישפר את מעמדם המקצועי או את סיכויי התעסוקה שלהם בעתיד – כבעלי מקצוע. ישנו קהל גדול המגיע מיוזמתו לקורסים:

– כל מי שלימודי תואר לא מתאימים להם

– מי שאינו רוצה לעשות בחינת פסיכומטרי

– חיילים משוחררים שרוצים להתחיל לעבוד זמן קצר לאחר שחרורם

– אוכלוסיות מיוחדות הזקוקות למקצוע המתאים למגבלותיהם

– מיעוטי יכולת, שאינם יכולים לממן לימודים אקדמיים ולא זכאים למלגות לימודים

הקורסים מתמקדים גם תשומת בפיתוח כישורי עבודה בקרב הסטודנטים, הקניית מיומנויות חיפוש עבודה, שיפור הדימוי העצמי ומיצוי הפוטנציאל האישי.

אילו קורסים יש?
הכל! שיווק, פרסום, קופירייטינג, עיצוב, תפירה ואופנה, סטיילינג, ביטחון, חשבונאות, טכנאים במגוון תחומים, קורס אנגלית למתחילים,  קוסמטיקה, קאוצ'יק וגישור, מחשבים ואינטרנט, נדל"ן ותיווך, משחק, חשמל, מכונאות, שמאות, דפוס ועוד. כל מה שחלמת לעסוק – אם תחפש/י תמצא/י את הקורס המתאים.

וזה היתרון על פני לימודי תואר: המגוון. ובהתאם לכך הפריסה הארצית והפריסה בתוך הישובים והערים, גם בפריפריה. ואולי בעיקר שם.

האם יש תנאי קבלה?
ברור, כמו לכל מסלול לימודים. התנאים משתנים ממקצוע למקצוע, ממוסד לימודים אחד לאחר. ברוב המקרים נדרשת תעודת בגרות מלאה או לפחות 12 שנות לימוד.